Demeter Hakkında ve Demeter Türkiye

Demeter, organik olarak üretilen gıdaların ilk ekolojik markasıdır. Biyodinamik tarım yöntemi ile yetiştirilen gıdalar, konvansiyonel yöntemlerle üretilen gıdalardan besin açısından çok daha üstündür, üstelik daha lezzetlidir. Bu kaliteyi değişmez kılabilmek amacıyla Biyodinamik olarak yetiştirilen gıdalar için sertifikasyon programı hazırlayan Demeter, 1928 yılında kurulmuştur.

Tarımın tüm dünyada en kaliteli biçimde sürdürülmesini ve tüketicilere yerel, organik ve en kaliteli gıdaları sunmak amacı ile tüm dünyada yaygın bir biçimde faaliyet gösteren Demeter, alanının öncüsü bir dünya markasıdır. Faaliyet gösterdiği ülkelerde önemli sayıda sosyal sorumluluk projesine imza atan kuruluşumuz, Türkiye’de de aynı hedefleri hayata geçirmek için çalışmaktadır.

Demeter Türkiye;

Türk çiftçisinin toprağını koruyarak, yüksek verimlilikle üretim yapmasını, Tamamı sertifikalı, %100 GDOsuz tohumla üretilen gıda ürünlerinin Türkiye’deki alıcılara uygun fiyattan ulaşmasını hedeflemektedir.
Mahsulün hak ettiği değerle işlem görerek çiftçinin kazancının artmasını, Tüm süreç boyunca en yüksek kalite standartları aranır. Üretim standartlarımız için lütfen buraya tıklayınız.